Murowane ściany poprzedzielane drewnianymi belkami to charakterystyczny obrazek z terenu Kaszub, Pomorza, Warmii i Mazur. W ten sposób budowano tam domy, spichlerze, stodoły.

Dziś chętnie powraca się do tej wydawałoby się porzuconej już technologii, żeby kształtować odrębny charakter architektoniczny tych regionów.

Słynny mur pruski powstaje w oparciu o drewnianą konstrukcję ryglową. Tworzy ją układ słupów, rygli, zastrzałów, podwalin i oczepów. Tradycyjne wypełnienie przestrzeni między belkami stanowi mur z cegieł. Mogą być one odsłonięte lub otynkowane. Warto wziąć pod uwagę, że tak zbudowane domy dobrze wyglądają jedynie w otoczeniu, do którego pasują stylistycznie. Powinny więc być lokalizowane na obszarze, gdzie taki styl architektoniczny jest głęboko zakorzeniony lub przynajmniej w okolicach o wysokich walorach krajobrazowych, z daleka od gęstej, miejskiej zabudowy. Oczywiście należy mieć świadomość, że w niektórych gminach, regionach lub miejscowościach, miejscowe plany zagospodarowania i przepisy lokalne mogą zabraniać budowania w takiej technologii, jako zbyt odbiegającej od okolicznych standardów.

 
 
 
 
 
 

budujemy domy zgodnie
z tradycyjnymi technologiami, sprawdzonymi przez
wiele pokoleń...

czytaj więcej...

 
 

zrealizowaliśmy wiele projektów
w różnych stylach, od renowacji obiektów zabytkowych
po nowoczesne designy...

czytaj więcej...

 
 

dla nas konstrukcja nietypowa to produkt, którego nie znajdziesz
w żadnym sklepie, którego trzeba wykonać na zamówienie...

czytaj więcej...

 

tel. 33 853 62 02
tel. kom. 602 324 209
e-mail: kontakt@stolpast.pl
 
 

WWW Design 2012-2013. This page was created by Łukasz Staniek. Projektowanie i pozycjonowanie stron - Spider Design.
All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.